ЯСЛА-САДОК "ВЕСЕЛКА" МАР'ЯНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Навчальний процес

Серед ялинок і беріз, у центрі села Мар'янівка, розташувався затишний дитячий садок з теплою назвою «Веселка». У його стінах ще здалеку чути музику та веселий дитячий сміх. Багато жителів села, почувши радісні вигуки, мимоволі згадують своє дитинство, як добре і спокійно було в садку, як завжди смачно пахло з харчоблоку, як ніжні і дбайливі руки вихователя обіймали, відганяючи всі негаразди. От би повернутися туди!
              І це здається, зовсім реальним, коли переступаєш знайомий поріг. В садочку функціонує три групи. Кожна з груп працює за своїм напрямом. Здавалося б, що можна робити з дітьми трирічного віку, але вмілі руки вихователя переносять дітей в особливий світ, де звичайним речам - прищепкам для білизни, кришечкам, мотузкам, ґудзикам, замочкам дано перетворитися в посібники з сенсорного виховання малюків. Тут виховують уміння бачити, чути, сприймати навколишній світ, розвивати пам'ять, мислення, необхідні передумови для інтелектуального розвитку.
           Середня група має фізкультурно-оздоровчий профіль. Під керівництвом вихователя діти не просто займаються фізкультурою, а подорожують по континентах і країнах, долаючи перешкоди, в ігровій формі вчаться зберігати своє здоров'я, дбати про нього. Тут використовується нестандартне спортивне обладнання, виготовлене вихователем, яка не тільки виконує оздоровчу функцію, але й надихає учнів на нові відкриття і прагнення. Діти обожнюють такі форми роботи як малювання пальчиками ніг, масаж махрової рукавичкою, точковий масаж, різні види гімнастики - ранкова, дихальна, гімнастика пробудження, психогімнастика.
          В старшій групі діти занурюються у світ фантазії, працюючи в художньо-естетичному напрямку і використовуючи нетрадиційні методи образотворчої діяльності. Це кляксографія, малювання свічкою, зім'ятим папером, штампування фруктами і овочами, ґраттаж та інші цікаві техніки. Ось з маленького шматочка солоного тіста виходить справжній коровай, зліплений дитячими руками. А ось, зробивши відбиток долоньки на папері, діти домальовують уявні предмети, тут і метелик, і півник, і дивовижні істоти, яких ще не бачив світ, і навіть квітка-семицвітка, що виконує всі бажання. Атмосфера на заняттях проникнута магією, вихователь завжди порадить і допоможе, одним помахом руки перетворить звичайні фарби на чарівні, а ще допомагає дітям малювати чарівний пензлик, який вони разом з вихователем зарядили своєю енергією. Такий він дитячий світ.
         Вихователі піклуються про малюків, так як педагог - не тільки професія, але й покликання. Покликання любити, оберігати, навчати, виховувати. Всі наші щоденні турботи спрямовані на кожного маленького мешканця нашого дитячого садка, тому що дитина - це найбільше диво на землі.